czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2005
  • wyświetleń: 836

Niebezpieczne Czechowice

Wczoraj został aresztowany na okres trzech miesięcy 39-letni mężczyzna - sprawca trzech rozbojów. Mężczyznę zatrzymali czechowiccy policjanci w minioną sobotę. Mężczyzna dokonał m.in. rozboju na 56-letnim mieszkańcu Czechowic-Dziedzic. Jak podaje bielska policja - w piątek w godzinach popołudniowych, w przejściu podziemnym przy ulicy Hutniczej mężczyzna zaatakował swoją ofiarę. Najpierw znienacka pchnął pokrzywdzonego w plecy, a kiedy ten upadł i przewrócił się na schody, sprawca wyrwał mu z ręki torbę, w której znajdowały się zakupy o wartości 400zł oraz 300zł w gotówce.

Podczas prowadzonych w tej sprawie czynności wyszły na jaw inne czyny, których sprawca dopuścił się w ostatnim czasie. Policjanci ustalili bowiem, że zatrzymany ma na swoim koncie dwa podobne przestępstwa. Doszło do nich w ubiegłym tygodniu – w dniach 5 i 6 czerwca na terenie Czechowic-Dziedzic przy ulicy Hutniczej oraz w okolicy mostu na Wiśle. W obu przypadkach pokrzywdzonymi były starsze, ponad 70-cio letnie kobiety. Podejrzany atakował bezbronne kobiety, wybierając ustronne miejsca. Szarpał je za włosy i bił, po czym wyrwał z ich rąk torebki z zawartością pieniędzy i dokumentami osobistymi.

Nie jest to jedyny sukces czechowickich policjantów w walce z brutalnymi przestępcami, dopuszczającymi się rozbojów. Jutro (czwartek) policjanci doprowadzą bowiem do Sądu Rejonowego w Pszczynie kolejnego 20-letniego mężczyznę z wnioskiem o zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu.

Końcem kwietnia na wiadukcie kolejowym przy ulicy Traugutta, sprawca ten zaatakował 48-letnią kobietę, która szła do pracy. Podbiegł do pokrzywdzonej od tyłu i przyłożył do jej szyi nóż. Grożąc, że pozbawi ją życia zażądał wydania pieniędzy. Ofiara wydała napastnikowi posiadane przez siebie pieniądze w kwocie 10 złotych.

Policjanci ustalili personalia sprawcy. Okazało się, iż jest on mieszkańcem niewielkiej miejscowości Czarna w województwie podkarpackim, a po dokonaniu rozboju natychmiast zniknął z terenu Czechowic-Dziedzic.

mot / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.