Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 lutego 2014
  • 10 lutego 2014
  • wyświetleń: 8240

Bezrobocie w Czechowicach

Jak wynika z informacji filii Powiatowego Urzędu Pracy w Czechowicach-Dziedzicach na koniec 2013 roku bez pracy na terenie naszej oraz sąsiedniej gminy Bestwina było 2002 osoby - w tym 1050 kobiet.

Bezrobocie w Czechowicach
Filia Urzędu Pracy w Czechowicach-Dziedzicach


- Jest wiele aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu. Z naszej filii pięć osób skierowano do pracy w ramach robót publicznych, a dwie w ramach umów interwencyjnych. Ze staży skorzystało 63 mieszkańców naszej gminy, a ze szkoleń 32. W ramach refundacji kosztów wyposażenia miejsca pracy siedem osób skierowano do pracy. Z prac społecznie użytecznych skorzystało 17 osób. Dotacje na rozpoczęcie własnej firmy udzielono 21 "młodym" przedsiębiorcom - poinformowano nas w filii PUP.

1417 osób - w ubiegłym roku - zostało wyrejestrowanych z ewidencji urzędu - ze względu na podjęcie zatrudnienia. Do czechowickiego pośredniaka wpłynęło w sumie z obu gmin 565 ofert pracy.

W ubiegłym roku kilka zakładów pracy zgłosiło do PUP w Bielsku-Białej informację o zwolnieniach grupowych. Najwięcej - 51 pracowników- zgłosiła firma Newtec Poland Sp. z o.o.(Zakład Produkcyjny w Czechowicach-Dziedzicach). Kolejną firmą - która zgłosiła informację o zwolnieniach grupowych obejmujących dużą ilość pracowników - był Zakład Usług Technicznych "ZUT" Sp. z o.o., z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach. W tym przypadku zwolnienia dotyczyły 48 osób.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.