czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lutego 2014
  • wyświetleń: 3514

Policjant - emeryt ujął napastnika

Emerytowany policjant ujął 34-letniego sprawcę napadu i przekazał wezwanym na miejsce mundurowym z czechowickiego komisariatu.

Kiedy były policjant zauważył mężczyznę, który napadł na pokrzywdzonego i usiłował go okraść, natychmiast zainterweniował. Ujął sprawcę i przekazał go wezwanym na miejsce mundurowym z czechowickiego komisariatu. Za przestępstwo to zatrzymanemu 34-latkowi grozi teraz do 12 lat za kratami.

Do napaści doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Barlickiego, gdzie napastnik zaatakował 35-letniego mężczyznę. Szarpał się z nim, pobił go i usiłował okraść.

Zdarzenie to zauważył przechodzący obok, emerytowany policjant, który nie pozostał obojętny. Natychmiast podjął interwencję i rozdzielił mężczyzn. Ujął sprawcę i przekazał go w wezwanym na miejsce mundurowym.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty usiłowania rozboju, za co może mu grozić nawet do 12 lat więzienia.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.