Wiadomości

  • 13 lutego 2014
  • 15 lutego 2014
  • wyświetleń: 3575

Drzewa to nie słupy ogłoszeniowe

W wielu miejscach miasta często pojawiają się ogłoszenia i informacje w miejscach do tego nie przeznaczonych. Chodzi głównie o drzewa i słupy energetyczne.

Plakat, drzewo
Ul. Konopnickiej, lipiec 2013 r. · fot. wak


Na problem zwrócił uwagę podczas jednej z komisji Rady Miejskiej radny Edward Buczek. Zapytał o możliwości ograniczenia okaleczania drzew, gdy ktoś wiesza na nich różnego rodzaju ogłoszenia.

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Bernadetta Klimek tłumaczy: - Działania w tym zakresie może podejmować Straż Miejska, jako przeciwdziałanie zanieczyszczaniu środowiska.

Burmistrz Marian Błachut zaproponował wprowadzenie w nowym Programie Ochrony Środowiska zapisu dotyczącego zakazu wieszania ogłoszeń na drzewach i innych miejscach, poza wskazanymi do tego celu miejscami jak tablice i słupy ogłoszeń.

W praktyce wygląda to tak, że Straż Miejska stara się najpierw pouczać delikwentów, którzy wieszają na drzewach ogłoszenia. Jeśli pouczenie nie pomaga, kończy się mandatem. To problem, który pojawia się w całym kraju. Wieszanie plakatów na drzewach to niemalże codzienność. Choć - jak mówią ekolodzy - jest w tym temacie coraz lepiej. I coraz więcej osób zwraca na ten problem uwagę.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.