Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 lutego 2014
  • wyświetleń: 2377

Odnowione korty już wiosną

Wiosną przeprowadzony zostanie remont kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z odnowionych obiektów będzie można korzystać już w drugiej połowie kwietnia.

Lodowisko, korty
W kwietniu będą tu odnowione korty · fot. SK


Remont dotyczy nawierzchni boisk tenisowych przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Zostanie z niej usunięta sztuczna trawa i oczyszczona istniejąca płyta betonowa.

Następnie wykonana będzie warstwa wyrównawczo-dynamiczna podbudowy i nowa nawierzchnia z multisportowej wykładziny zewnętrznej wykonanej w technologii igłowania z wklejonymi liniami i wypełnionej piaskiem kwarcowym.

Obecnie gmina szuka wykonawcy dla tej inwestycji. Poznamy go najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacji 2007-2013, w ramach mikroprojektów, za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.
Koszt realizacji zadania wynosi 473 tys. zł, w tym dofinansowanie z Euroregionu Beskidy to 224 tys zł.

Partnerem unijnym w tym projekcie jest słowackie miasto Namestovo. Dlatego też na kortach będą organizowane turnieje polsko-słowackie.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.