Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 lutego 2014
  • wyświetleń: 1989

Kradzieże: nie kuśmy złodzieja

Z samochodu marki Chevrolet Aveo na parkingu przy ul. Plebańskiej w Bestwince złodziej po wybiciu szyby skradł damską torebkę.

W torebce znajdowały się dokumenty, portfel, telefon komórkowy. Straty oszacowano na 1500 zł.

- Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodzie na siedzeniach i w bagażnikach - wszystko może paść łupem złodziei. Wiele osób zapomina o tym parkując samochód. Nie dajmy szansy złodziejowi. Sprawcy zazwyczaj wykorzystują nieuwagę kierowców, pasażerów i kradną pozostawione przez nich w samochodach cenne rzeczy. Łupem padają najczęściej radia, laptopy, torebki, dokumenty i telefony komórkowe - przestrzega oficer prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

Wysiadając z samochodu zabierajmy ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty, drogą odzież i dokumenty, zamykajmy auto i uruchamiajmy urządzenia alarmowe. Na postój starajmy się wybrać miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Złodziej czeka na okazję.

Tak też było w przypadku kradzieży na ul. Malczewskiego. Sprawca wykorzystując pozostawione otwarte drzwi, wszedł do mieszkania i skradł torebkę z dokumentami. Straty oszacowano na 1000 zł.

Z kolei z klatki schodowej przy ul. Klasztornej skradziono rower o wartości 1500 zł.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.