Wiadomości

  • 20 lutego 2014
  • 21 lutego 2014
  • wyświetleń: 3190

Harcerski zlot w Czechowicach

Za nami:

W dniach od 21 do 23 lutego Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice będzie organizatorem już XI Zlotu z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W tym roku pod hasłem "Na tropie". Wówczas na trzy dni nasze miasto stanie się małą stolica harcerskiej przyjaźni i braterstwa południowej Polski.

harcerz, zhp, betlejemskie światło pokoju
Harcerze na sesji w ratuszu · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W zlocie weźmie udział ponad 230 osób z terenu województwa śląskiego i małopolskiego. Do naszego miasta zawitają harcerze z takich miejscowości jak Pszczyna, Jastrzębie Zdrój, Katowice, Chorzów, Brzeszcze, Sosnowiec, Kłobuck i oczywiście samych Czechowic-Dziedzic.

Przez trzy dni zlotowego spotkania, harcerze i harcerki będą przeżywać niesamowitą przygodę, poznając siebie, zawiązując nowe znajomości, zwiedzając i podziwiając piękno naszego regionu - miasta Pszczyna, Czechowice-Dziedzice oraz Bielska-Białej.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji programowych, które z całą pewnością sprawią, że ten wyjątkowy zlot zapadnie na długo w pamięci wśród wszystkich uczestników imprezy. W programie m.in.: całodniowa gra miejska dla wszystkich uczestników zlotu po Pszczynie, Czechowicach-Dziedzicach oraz Bielsku-Białej, wędrówki po okolicy dla najstarszych uczestników, gry, zabawy, HarcKino, kawiarenka zlotowa, uroczysty kominek, msza święta w kościele Wspomożenia Wiernych pod przewodnictwem kapelana harcerskiego oraz wiele innych.

Dzień Myśli Braterskiej jest świętem przyjaźni, które obchodzone jest każdego roku w dniu 22 lutego. Jest to dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella oraz jego małżonki Olave Baden-Powell. Dzień Myśli Braterskiej ma szczególne znaczenie. Przypominam nam, że w skautowej rodzinie wszyscy są dla siebie braćmi bez względu na kolor skóry, narodowość, wiek czy wyznanie.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu zlotowego pod adresem http://www.dmb.czechowice-dziedzice.zhp.pl.

aka / czecho.pl

źródło: Hufiec ZHP Czechowice - Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.