Wiadomości

  • 19 lutego 2014
  • wyświetleń: 3283

Szajka włamywała się do altan

Szajkę złodziei, którzy mają na swoim koncie szereg włamań do altan i piwnic rozbili policjanci z Czechowic-Dziedzic. Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwa te grozi im do 10 lat więzienia.

Śledczy pracowali na sprawą licznych włamań, do których dochodziło od pewnego czasu na terenie czechowickich ogródków działkowych. Sprawcy kradli jedynie wartościowe rzeczy pozostawione przez działkowców, które później z łatwością mogli spieniężyć. Ginęły markowe elektronarzędzia, kuchenki i piecyki gazowe, lodówki, narzędzia ogrodnicze. Policjanci gromadzili dowody i sprawdzali każdą informację, która mogła ich skierować na trop włamywaczy.

Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania pierwszego z nich - 24-letniego czechowiczanina. Kilka dni później policjanci zatrzymali jego 30-letniego wspólnika. Szybko ustalono, że zatrzymani wspólnie dopuścili się kilkunastu włamań do altan na terenie ogródków działkowych przy ul. Kraszewskiego, Wierzbowej i Waryńskiego. Mają też na swoim koncie włamania do piwnic. W czasie przeszukań policjanci odzyskali część zrabowanego mienia.

Za kradzieże z włamaniami zatrzymanym grozi teraz do 10 lat za kratami. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.