czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2014
  • 28 lutego 2014
  • wyświetleń: 12980

Nowy komisariat - wizualizacje!

W ciągu 1,5 roku w Czechowicach-Dziedzicach powstanie nowoczesny komisariat. Policjanci przeniosą się z obrzeży miasta do ścisłego centrum. W sali sesyjnej miejscowego urzędu zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia przedstawił plany budowy nowej jednostki.

W czasie spotkania, w którym uczestniczył także starosta bielski oraz szef bielskiego garnizonu insp. Bogdan Zaręba, burmistrz Czechowic-Dziedzic uroczyście przekazał grunt pod budowę nowej siedziby. Parafowano również porozumienie w tej sprawie. Komisariat zlokalizowany zostanie w ścisłym centrum miasta przy ul. Wesołej i będzie sąsiadował z ogólnodostępnym parkingiem przy ul. Mickiewicza.

Wizualizacje nowego komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Policja


Trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery "L" zostanie wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami Policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów.

Obecnie czechowiccy policjanci pracują w budynku dawnej przychodni lekarskiej przy ul. Łukasiewicza, której część pomieszczeń zaadoptowano na komisariat. Burmistrz Czechowic-Dziedzic stwierdził, że dla miasta to przełomowa chwila, na którą wszyscy bardzo długo czekali.

Przekazanie działki policji przez gminę · fot. Policja


Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, przyznał, że rozmowy w sprawie budowy nowej siedziby dla czechowickiej policji rozpoczęły się w październiku zeszłego roku i mało kto wierzył, że sprawę uda się sfinalizować w tak krótkim terminie. Dzięki przychylności władz miasta i powiatu było to możliwe. Komendant dodał, że w marcu planowany jest przetarg na budowę komisariatu, który powinien powstać do grudnia 2015 roku. Koszt budowy wyniesie ok.10 milionów złotych.

Budowa komisariatu
Działka, na której powstanie komisariat · fot. SK


Lokalizacja:aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.