Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 lutego 2014
  • wyświetleń: 2665

Będzie remont ulicy Chałupniczej

Gruntowny remont przejdzie niebawem ulica Chałupnicza w Czechowicach-Dziedzicach. Nowa nawierzchnia asfaltowa pojawi się na całym, liczącym 757 metrów odcinku drogi, od skrzyżowania z ulicą Legionów do Wodnej.

Chałupnicza
Prace na Chałupniczej. Trwa wymiana wodociągu. Będzie remont ulicy. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Czechowice-Dziedzice otrzymają na ten cel 580 tysięcy złotych dofinansowania, w ramach rządowych środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Gmina będzie musiała sfinansować jedynie 20 procent kosztów całej inwestycji.

Do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach wpłynęła właśnie promesa, w której Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapewnia o przyznaniu gminie środków na remont ulicy Chałupniczej. Droga, zrujnowana w czasie ubiegłorocznego, czerwcowego oberwania chmury, zostanie gruntownie odnowiona. Zgodnie z promesą, do 30 maja Czechowice-Dziedzice muszą przygotować i przekazać komplet dokumentów dotyczących tej inwestycji do Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Wśród nich muszą się znaleźć dwa najważniejsze, czyli informacja o wyłonionym w przetargu wykonawcy oraz ostatecznej wartości zadania. Wysokość przyznanej gminie dotacji będzie wynosiła 580 tysięcy złotych, jednak nie więcej niż 80 procent zapisanej w umowie z wykonawcą, ostatecznej wartości zadania.

Głównym przedmiotem zadania jest odbudowa zniszczonej nawierzchni ulicy oraz ciągów odprowadzających wodę. Przy okazji poprawione zostaną wymagające tego przepusty wodne. W tej chwili nie są jeszcze znane dokładne terminy rozpoczęcia i zakończenia prac. Całość powinna być jednak gotowa najpóźniej do końca października bieżącego roku.

Tymczasem, w ciągu ulicy Chałupniczej trwają prace przy wymianie sieci wodociągowej. Stary, stalowy i bardzo awaryjny wodociąg, wymieniany jest na rury polietylenowe. Dzięki temu okolicznych mieszkańców przestaną nękać awarie, skutkujące z jednej strony znacznymi stratami wody, zaś z drugiej przerwami w jej dostawach.

Wymianę sieci w ciągu ulicy Chałupniczej prowadzi młoda gminna spółka - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W ramach inwestycji wymianie ulegnie 220 metrów sieci wodociągowej. Ponad połowa starego wodociągu została już wymieniona. Całość ma być gotowa do 15 marca.

Zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec zapewnia, że podobnych prac, polegających na sukcesywnej wymianie najbardziej awaryjnych odcinków sieci wodociągowej, należy się w niedalekiej przyszłości spodziewać również w innych częściach gminy.

ŁP / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.