Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 marca 2014
  • wyświetleń: 1978

Eko-Walentynki w Czechowicach

Tegoroczna akcja "Czechowice-Dziedzice kochają recykling" pokazała, że nasza troska o środowisko składa się z drobnych, codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i przynoszenie ich do miejsc zbiórki.

EkoWalentynki 2014 w naszej gminie były zwieńczeniem tego,co robimy przez poprzedzające go dni, tygodnie, miesiące. Troska o Ziemię nie ogranicza się tylko do jednego dnia. Zadania, których podejmują się uczniowie i nauczyciele służą temu, abyśmy nauczyli się żyć ekologicznie, tak po prostu, zwyczajnie, każdego dnia - umiejętnie pozyskiwać, przetwarzać i rozsądnie gospodarować odpadami.

W 2013 roku w placówkach oświatowych Gminy Czechowice-Dziedzice zostało zebranych 2033 kg baterii, 21 745 kg szkła oraz 86 065 kg makulatury do ponownego wykorzystania. To już nie tylko symbol!

Eko-Walentynki w Czechowicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Podsumowaniem obchodów tegorocznego Dnia Ziemi w naszej gminie będzie Gminny Konkurs Odpadowy pod Patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Wiedza, którą będą mogli wykazać się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych pochodzić będzie z obowiązujących w gminie Czechowice-Dziedzice zasad segregacji, odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, lekcji przyrody, biologii, ale także z codziennej obserwacji świata przyrody oraz życia zgodnego z jej naturalnymi prawami.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.