Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 marca 2014
  • 9 marca 2014
  • wyświetleń: 5136

Przebudowa ulicy Cichej

Przeszło 568 tysięcy złotych będzie kosztowała gruntowna modernizacja ulicy Cichej w Czechowicach-Dziedzicach. Droga zyska nową podbudowę i nawierzchnię na całej długości. Prace na ulicy Cichej właśnie ruszyły i potrwają do końca czerwca bieżącego roku.

W ramach zadania inwestycyjnego, którego dokładny koszt po przetargu to 568.308,92 złotych, ulica Cicha zostanie przebudowana na długości 532 metrów. Inwestorem jest Gmina Czechowice-Dziedzice, a prace prowadzi firma UTDM Jan Opitek z Chełma Śląskiego.

Przebudowa ulicy Cichej - 03.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Zakres modernizacji ulicy Cichej jest bardzo szeroki. Przewiduje między innymi wykonanie nowej podbudowy, z korytowaniem do głębokość około 65 centymetrów, nowej nawierzchni asfaltowej, utwardzonych poboczy, zjazdów na posesje oraz ciągów odprowadzających wodę. W ramach zadania przebudowany zostanie też istniejący przepust wodny pod drogą. I właśnie od tego, kilka dni temu, rozpoczęły się prace na ulicy Cichej.

Przebudowa ulicy w tak szerokim zakresie, nie będzie - co zrozumiałe - możliwa bez utrudnień dla okolicznych mieszkańców. Wykonawca został jednak zobligowany do tego, by w czasie wykonywania większości prac utrzymać pełną przejezdność ulicy Cichej.

Na pewnych etapach modernizacji pojawi się jednak konieczność częściowych wyłączeń z ruchu niektórych odcinków ulicy Cichej. Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zapewnia jednak, że o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu mieszkańcy będą informowani na bieżąco i z odpowiednim wyprzedzeniem.

ŁP / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.