czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 marca 2014
  • wyświetleń: 2400

Filmowa przygoda w GP 3

Pierwsze ujęcia filmowe za nami, teraz czekamy na efekty naszej wspólnej pracy. 26 lutego ekipa filmowa z Katowic dotarła do GP 3, aby nakręcić zajęcia pokazowe prowadzone w klasie 1b. Nie dziwi fakt, że to młodzież tej klasy została wybrana do prezentacji filmowych, bo jest to wyjątkowo twórczy zespół.

Reklama

Panie Agata Chmielniak i Barbara Zielińska uczestniczyły w projekcie "W regionie o regionie" realizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatywa, pod nadzorem Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego we współpracy z Silesia Scholą. Efektem tej pracy było zaproszenie do prezentacji tzw. dobrych praktyk - ciekawych lekcji z regionalizmu. Propozycja szkoły brzmiała: "Na co dzień i od święta- tradycje świąteczne a codzienne zabawy". Filmowane zajęcia składały się z dwóch części: odtworzenia adwentowego zwyczaju Mikołajów oraz prezentacji dawnych zabaw z terenów Czechowic-Dziedzic.

gp3
Uczniowie klasy 1b wzięli udział w nagraniu pokazowej lekcji


O tym, że praca aktora nie jest łatwa, przekonali się uczniowie klasy 1b oraz towarzyszący im koledzy z klas 1a i 3c. Barwne postacie z korowodu Mikołajów trzeba było dobrze zaprezentować, bo operatorzy filmowi byli wymagający. Tak więc mimo wiosennej pogody w naszej szkole znów pojawili się: Mikołaj, Anioł, Diabeł, Kucharka, Niedźwiedź, Żyd, Dziad, Czarownica, Kominiarz i Policjant.

Po paradzie przebierańców nastąpił czas na prawdziwą zabawę. Nauczyciele oraz uczniowie zaskoczyli przybyłą ekipę zgromadzonym materiałem i sposobem prezentacji. Wśród atrakcji znalazły się: strzelanie z bata, klekotki, Cymbergaj, drewniany konik, kolarzyki i gra planszowa, w której walczyły wilki i owce. Odbyły się także wyścigi z rafką i grę w klasy. Nie zabrakło także szmacianej lalki i starego wózka. Największą atrakcją okazała się Klipa - gra zręcznościowa, która budziła wiele emocji.

pg 3
Występ z kubkami


Uczniowie klasy 1b udowodnili, że bawić można się w każdym wieku, sięgając po stare i nowe zabawy. Brawurowy występ z kubkami był efektownym zakończeniem tej niezwykłej lekcji.

Barbara Zielińska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.