Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 marca 2014
  • 9 marca 2014
  • wyświetleń: 3438

Poczta w Ligocie zamknięta

Z początkiem marca zamknięta została placówka pocztowa w Ligocie. Jest jednak szansa, że filia przy ulicy Bielskiej 2a będzie znów czynna, ale pod warunkiem, że znajdzie się ktoś chętny do jej prowadzenia.

Placówka Poczty Polskiej w Ligocie
Placówka Poczty Polskiej w Ligocie · fot. Agnieszka Zmiertka


Od marca po przesyłki awizowane mieszkańcy Ligoty muszą jechać do Czechowic-Dziedzic. Wcześniej mogli to zrobić we własnym sołectwie.

- Placówka w Ligocie jest bardzo potrzebna. Korzystało z niej wielu starszych ludzi oraz osób mieszkających i pracujących w Ligocie, dla których problemem jest dojazd do Czechowic-Dziedzic na Główny Urząd Pocztowy w celu odbioru przesyłek lub dokonania wpłat - napisał do nas jeden czytelników, zaznaczając, że to również czasochłonne, bo kolejki w miejskim oddziale bardzo się wydłużają.

Czytelnik zwraca uwagę, że w momencie gdy Poczta Polska swoją placówkę zamknęła, równocześnie konkurencyjna Polska Grupa Pocztowa punkt w Ligocie-Miliardowicach otwarła.

- Punkt PGP nie ma jednak analogicznego zakresu usług, więc nie rozwiązuje to problemu mieszkańców rejonu - napisał czytelnik.

Mieszkańcy są oburzeni i oczekują od Poczty Polskiej przywrócenia na swój teren placówki pocztowej. Jest na to szansa, jeśli na współpracę znajdzie się chętny. Poczta Polska czeka na ofert od osób zainteresowanych prowadzeniem placówki do 14 marca. Ogłoszenie zamieszczone na stronie www.poczta-polska.pl w zakładce współpraca/przetargi.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.