Wiadomości

  • 9 marca 2014
  • wyświetleń: 3268

Uczniowie GP 3 jadą do Turcji

Już za tydzień 5 uczniów i 3 nauczycieli z Gimnazjum nr 3 wyjedzie do Turcji.

Uczenie się przez całe życie, UE


Jest to drugie spotkanie w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół. Pierwsze odbyło się w listopadzie 2013 roku na Słowacji, a teraz 16 marca grupa Klubu Comenius wylatuje do miejscowości Antalya nad Morzem Śródziemnym. W wizycie bierze udział 6 szkół partnerskich - Polska, Niemcy, Turcja, Grecja, Słowacja i Litwa. Od trzech miesięcy uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowywali się do wspólnych zadań projektowych.

Uczniowie GP 3 jadą do Turcji · fot. Ewa Dobija


Co będziemy robić w Turcji w czasie 6-dniowej wizyty? Uczniowie zaprezentują m.in. swoje umiejętności i pasje. Będą to prace plastyczne, filmy, sztuka teatralna "Złota kaczka". Na warsztatach "Wartości młodych Europejczyków wczoraj i dziś" będą porównywać wartości rodziców i dzisiejszych nastolatków, wybiorą piosenką projektu, spotkają się z lokalnymi autorytetami życia społecznego oraz poznają zabytki regionu Antalyi. 1 marca na wspólnej stronie internetowej na Litwie uruchomione zostało międzynarodowe forum, gdzie uczestnicy wyjazdu do Antalyi już mogą wspólnie nawiązywać kontakty i wymieniać poglądy.

Wizyta w Antalyi umożliwi naszym uczniom doskonalenie języków obcych, zaprezentowanie swoich zdolności i udział w dyskusji o roli mediów w budowaniu autorytetów. Uczniowie poznają kulturę Turcji oraz wzorce i wartości, które warto wybierać w życiu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie ".

Ewa Dobija

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.