czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 marca 2014
  • wyświetleń: 4588

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Po wieczornym pościgu policjanci z drogówki zatrzymali pijanego motorowerzystę, który w czasie ucieczki doprowadził do kolizji z radiowozem. 34-latek miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat za kratami.

W poniedziałek tuż przed 19.00 w Ligocie na ul. Długiej policjanci zauważyli jadącego zygzakiem motorowerzystę. Zrównali się z kierującym i przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz tarczy do zatrzymywania pojazdów usiłowali go zatrzymać. Kierowca nie zareagował, przyspieszył i zaczął uciekać.

W pewnym momencie wjechał w bok oznakowanego radiowozu, uszkadzając karoserię. Nie zatrzymał się i kontynuował ucieczkę. Zjechał w boczną drogę, a następnie na pole rolne, gdzie na grząskim gruncie utracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się.

Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale mundurowi nie dali mu większych szans. Zatrzymali uciekiniera i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić nawet do 2 lat więzienia. Zmuszony też będzie wyrównać szkody, które spowodował w wyniku kolizji z radiowozem.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.