Wiadomości

  • 21 marca 2014
  • 25 marca 2014
  • wyświetleń: 2669

Wystawa o "Bartku" w Bestwinie

Za nami:

Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie wystawy "Powinniśmy wracać po swoich" Zgrupowanie Partyzanckie NSZ "Bartka" 1945-1947, które odbędzie się 25 marca (wtorek) o 17.00.

Zgrupowanie Bartka


Projekt "Powinniśmy wracać po swoich. Edycja 2013" jest pierwszą z trzech części zaplanowanych na lata 2013-2015 programu badawczego i dokumentacyjnego poświęconego osobom związanym z działalnością Zgrupowania Oddziałów Partyzanckich VII Okręgu Śląskiego Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame "Bartka".

Składa się na niego zbieranie i utrwalanie relacji, fotografii, poszukiwanie z pomocą młodzieży miejsc pochówku poległych w walce i pomordowanych partyzantów i osób wspierających, identyfikacja rzeczywistych składów poszczególnych grup partyzanckich, opracowanie wykazu osób, które wspomagały działalność zgrupowania oraz osób wspomagających rodziny aresztowanych czy też zabitych partyzantów, udostępniania bieżących wyników prac na dedykowanej stronie internetowej.

Projekt swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju, a w szczególności obecne województwo śląskie.

aka / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj