czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 marca 2014
  • 24 marca 2014
  • wyświetleń: 2307

Ruszają prace na ulicy Chopina

W poniedziałek 24 marca ruszają prace związane z wymianą wodociągu na ulicy Chopina w Czechowicach-Dziedzicach. Realizacja zadania, a co za tym idzie, związane z pracami ziemnymi utrudnienia dla mieszkańców, potrwają przez około trzy tygodnie.

Reklama

droga, remont
Ruszają prace na ulicy Chopina. Będą utrudnienia w ruchu! · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Modernizacja wodociągu przy ulicy Chopina prowadzona jest przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach, zgodnie z przyjętym wieloletnim planem rozwoju i modernizacji sieci wodociągowej. Zakłada on, między innymi, sukcesywną wymianę najbardziej awaryjnych odcinków sieci wodociągowej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice.

A za taki odcinek bez wątpienia można uznać, wykonany z rur azbestowo-cemnetowych, wodociąg przy ulicy Chopina. Okoliczni mieszkańcy często są więc nękani awariami, powodującymi z jednej strony przerwy w dostawie wody, zaś z drugiej strony straty dla PWiK. Ostatnia awaria miała tam miejsce na początku tygodnia...

Zakres prac na ulicy Chopina przewiduje wymianę 270 metrów wodociągu głównego na nowe, polietylenowe rury. Wykonane zostaną też nowe przyłącza do znajdujących się tam budynków, które zostaną wyposażone w nowe liczniki i konsole. Koszt całości robót to około 50 tysięcy złotych.

PWiK zastrzega, że takiej inwestycji nie sposób przeprowadzić bez utrudnień. Zwłaszcza dla ruchu kołowego, bo prace ziemne będą wymagały częściowego zajęcia pasa drogowego. Przedsiębiorstwo zapewnia jednak, że wykonawcy prac dołożą wszelkich starań, by uciążliwości dla mieszkańców były możliwie najmniejsze.

Po wymianie wodociągu ulica Chopina, której stan już dzisiaj pozostawia wiele do życzenia, będzie wymagała naprawy. Są szanse, że droga, podobnie jak znajdująca się w sąsiedztwie ulica Chałupnicza, przejdzie w niedalekiej przyszłości remont i zyska nową nawierzchnię asfaltową.

Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zastrzega, że nastąpi to, jeśli pojawią się spodziewane oszczędności po przetargach na naprawę innych dróg, remontowanych w ramach rządowych środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ulica Chopina znajduje się tu na liście oczekującej. Czy tak się faktycznie stanie, okaże się na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.