czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 marca 2014
  • wyświetleń: 1423

Promocja aktywnej integracji z OPS

19 marca rozpoczęły się pierwsze zajęcia w projekcie "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Reklama

Treningi i warsztaty prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę posiadającą bogate doświadczenie i odbywają się w sali przy ul. Narutowicza 79 w Czechowicach-Dziedzicach.

Projekt rozpoczął się od treningu kompetencji społecznych, w trakcie którego uczestniczki i uczestnicy nauczą się m.in. jak pełnić role społeczne, jak radzić sobie ze stresem, poznają swoje mocne i słabe strony. Podniesienie umiejętności społecznych przez osoby uczestniczące w treningu przyczyni się do poprawy ich relacji z rodziną i otoczeniem, a także zwiększania szans na podjęcie pracy.

Następnie uczestniczki i uczestnicy projektu będą brali udział w warsztatach przełamujących stereotypowe postrzeganie kobiety i mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie, w czasie których dowiedzą się jak ważny jest podział obowiązków między członków rodziny i zwiększenie zaangażowania ojców w wychowaniu dzieci oraz poznają kwestie dotyczące aktywności zawodowej kobiet i związane z nią problemy. Warsztaty będą również okazją do dyskusji na temat modnego ostatnio tematu "gender".

Podczas wszystkich zajęć uczestniczki i uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, a nad ich dziećmi sprawowana jest opieka w sali przy ul. Traugutta 1.

aka / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.