czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 5392

Straż miejska zakupi drona

Prima aprilis:

Straż miejska w Bielsku-Białej testuje dwa nowoczesne bezzałogowe samoloty. Drony mają pojawić się również w Czechowicach-Dziedzicach.

W Bielsku-Białej istnieje rozbudowana sieć monitoringu. Są jednak miejsca, gdzie kamery nie są w stanie zajrzeć. Luki w systemie mają wypełnić bezzałogowe statki powietrzne.

Bielskim strażnikom pozazdrościli koledzy z Czechowic-Dziedzic, którzy także planują zakup drona. Zielone światło dla inwestycji wydała rada miejska. Radni zabezpieczyli na ten cel środki w tegorocznym budżecie gminy.

straż miejska
Bielskie drony sterowane są z centrum monitoringu miejskiego · fot. czecho.pl


- Już w pierwszych dniach pracy dronów wykryliśmy kilkadziesiąt wykroczeń, których nie udałoby się nam dostrzec konwencjonalnymi metodami - mówi dyżurny monitoringu w Bielsku-Białej.

Strażnik obsługujący drona jest w stanie ustalić dokładną trasę bezzałogowego samolotu. Urządzenie posiada nadajnik GPS, dzięki któremu z dokładnością co do metra można zaplanować jego trasę.

Jeszcze w kwietniu straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach rozpocznie testy bezzałogowego samolotu. Koszt zakupu urządzenia wraz z systemem obsługi naziemnej wyniesie około 200 tys. złotych.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.