Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3431

Czekają na świadectwa cudu

W parafii św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach czekają na świadectwa cudu za wstawiennictwem patrona parafii.

- 24 maja w naszej parafii odbędzie się III Parafialny Dzień Wspólnoty, który - jak poprzednie- będzie poświęcony św. Andrzejowi Boboli. Stąd też nasza prośba - każdy, kto doświadczył szczególnej opieki lub cudu za wstawiennictwem naszego świętego, spisał je i nam dostarczył - apelują księżą z parafii.

Świadectwa w formie pisemnej należy przynosić do proboszcza ks. Janusza Śliwy do 27 kwietnia.

Św. Andrzej Bobola od 1999 roku jest patronem Czechowic-Dziedzic. 11 czerwca 1938 roku relikwie Boboli dotarły na ziemię cieszyńską i specjalny pociąg ze srebrnym sarkofagiem wjechał na dziedzicki dworzec kolejowy. Uroczystość była wielką manifestacją patriotyczno-religijną, której głównym organizatorem był ks. Jan Barabasz - dziekan i proboszcz parafii św. Katarzyny w Czechowicach.

14 listopada 1999 św. Andrzej Bobola został ogłoszony patronem miasta. Dwa lata później z okazji 50-lecia nadania Czechowicom-Dziedzicom praw miejskich, ustanowiono herb i flagę naszego miasta. W tarczy błękitnej znalazł się półorzeł złoty oraz postać św. Andrzeja Boboli w czarnej szacie.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.