Wiadomości

  • 3 kwietnia 2014
  • 13 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4689

Wystawa: NSZ "Bartek"

Za nami:

"Powinniśmy wracać po swoich. Zgrupowanie partyzanckie NSZ "Bartka" 1945 - 1947" - to tytuł wystawy, którą będzie można obejrzeć w niedzielę 6 i 13 kwietnia w Domu Katechetycznym parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

Na wystawę zaprasza Stowarzyszenie Pokolenie i Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Podbeskidzie. Wystawę "Powinniśmy wracać po swoich. Zgrupowanie partyzanckie NSZ "Bartka" 1945 - 1947", będzie można zwiedzać w godzinach 7.30 do 13.00.

Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców do nawiązania kontaktu w celu uzupełnienia zgromadzonych informacji m.in. na temat zgrupowania partyzanckiego NZS "Bartek". Zaproszenie do poszukiwań historycznych skierowane jest przede wszystkim do młodych ludzi, dla których wystawa być może będzie pierwszą okazją do poznania ważnego fragmentu współczesnej historii Polski, poszukiwania jej śladów wśród najbliższych.

- Ta historia miała swój początek w Czechowicach i Dziedzicach - mówią organizatorzy wystawy.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.