czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1525

Konkursy o Janie Pawle II

2 kwietnia rozpoczęto uroczyste podsumowanie obchodów Santo Subito Mszą św. w kościele NMP Królowej Polski pod przewodnictwem ks. prof. Tadeusza Borutki. Przybyli liczni goście, delegacje szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Po mszy św. pod pomnikiem Jana Pawła II odmówiono modlitwę, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Reklama

Wyniki konkursów

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty uświetniła naszą uroczystość. Na koniec zaśpiewano Barkę i w pochodzie z orkiestrą udano się do Miejskiego Domu Kultury. Fragmentem listu do Jana Pawła II rozpoczęto podsumowanie konkursów. Konkurs w roku kanonizacji naszego wielkiego rodaka miał na celu przybliżenie świętości życia i nauczania Jana Pawła II.

Honorowy patronat nad konkursami objął ks. bp. Tadeusz Rakoczy, a organizatorami byli Zespół Obsługi Placówek Oświatowych oraz parafia NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.