czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2014
  • 7 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 5921

Trwa budowa sztucznego boiska

Minął już ponad miesiąc od rozpoczęcia budowy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, które powstanie w miejscu starego boiska treningowego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Postęp prac widoczny jest "gołym okiem", co obrazują najnowsze zdjęcia:

Budowa sztucznego boiska treningowego · fot. mrks.czechowice.pl


Przypomnijmy krótko, iż nowoczesny obiekt posiadał będzie plac gry o wymiarach 90x67 metrów, który zostanie pokryty nawierzchnią z trawy syntetycznej. Wyposażony zostanie w 2 bramki o wymiarach 7,32 m x 2,44 m, oraz 4 bramki o wymiarach 5 m x 2 m wraz z siatkami i tulejami do ich mocowania. Wykonane zostanie ponadto nowe ogrodzenie, piłkochwyty, a także boks do przechowywania bramek. Planowane jest również zmodernizowanie istniejącego oświetlenia.

Obecnie kończą się prace, związane z korytowaniem i odwodnienie terenu, oraz wykonaniem podbudowy pod płytę boiska. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1.574.722,38 złotych, a współfinansowana jest ona ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego i budżetu państwa, w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"

Budowa realizowana jest przez konsorcjum firm, którego liderem jest firma TOP-SPORT z Bielska-Białej, zaś partnerem Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane z Bielska-Białej. Boisko gotowe ma być do końca maja bieżącego roku.

aka / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.