czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2192

Odwiedziny młodzieży z Bergheim

W poniedziałek 7 kwietnia Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut spotkał się z niemiecką młodzieżą, goszczącą w naszym mieście na zaproszenie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Była to już kolejna wizyta przyjaciół z niemieckiego Bergheim w Czechowicach-Dziedzicach i zarazem kolejne spotkanie niemieckich gości z gospodarzem czechowickiego ratusza.

Młodzież z Berufskolleg Des Rhein-Erft-Kreises w Bergheim w Nadrenii Północnej-Westfalii odwiedza Czechowice-Dziedzice od wielu lat. Wymiana z uczniami z czechowickiego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych, odbywa się w ramach polsko-niemieckiej współpracy powiatów bielskiego i Erft.

Młodzież z Bergheim w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Niemieccy uczniowie oraz ich opiekunowie, przebywają w Polsce od kilku dni. Toteż na spotkaniu z burmistrzem Błachutem mogli już podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat naszego kraju i regionu. Młodzi Niemcy chętnie opowiadali o miejscach, które już odwiedzili - a byli, między innymi, w Krakowie i Oświęcimiu - oraz o tym, co zrobiło na nich największe wrażenie.

Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że z radością wita kolejną już grupę młodych gości zza Odry w Czechowicach-Dziedzicach. Przypominając, że same Czechowice-Dziedzice prowadzą podobną współpracę ze szkołami z partnerskiego miasta Hiddenhausen zauważył, że spotkania młodzieży są w stanie zrobić dla międzynarodowych kontaktów i zacieśniania więzów między sąsiednimi krajami znacznie więcej, niż działania rządów. Poprzez takie spotkania młodzi Polacy i Niemcy pozbywają się bowiem uprzedzeń, wynikających często z niewiedzy, uczą się siebie nawzajem, poznają język i kulturę kraju sąsiada.

Dziękując gościom z Niemiec za wizytę i spotkanie w czechowickim magistracie, burmistrz Błachut zaprosił ich do kolejnych odwiedzin w Polsce, a zwłaszcza w naszym regionie.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.