czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2014
  • 12 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3567

Zebrali 7 tysięcy na rzecz Judytki!

Za nami:

Niewiele trzeba, by pomóc ludziom w potrzebie. Czasem wystarczy uśmiech, dobre serce i pomocna dłoń. Jednak w niektórych przypadkach potrzebne też są pieniądze.

Reklama

W niedzielę 13 kwietnia odbyła się pierwsza akcja charytatywna na rzecz Judytki Sadlik. Dziewczynka urodziła się z porażaniem mózgowo - rdzeniowym, epilepsją i wieloma innymi dysfunkcjami organizmu, które uniemożliwiają jej właściwy rozwój i funkcjonowanie w środowisku. Judytka jest nieustannie pod opieką wielu lekarzy specjalistów, wymaga rehabilitacji i odpowiedniego sprzętu.

Fundusze w wysokości 7004,04 złote zebrane podczas wydarzenia w całości przekazane zostaną na zakup specjalistycznego fotelika samochodowego i wózka rehabilitacyjnego dla dziewczynki.

akcja charytatywna


Akcja rozpoczęła się na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iłownicy, gdzie o godzinie 15.00 na zgromadzonych uczestników oczekiwali organizatorzy. Szczególnie miło było nam witać rodziców Judytki oraz Państwa Ficek wraz z synem Łukaszem. Chłopiec od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję.

Pierwszym etapem akcji był "Marsz po zdrowie dla Judytki". Grupa uczestników przeszła przez piękne i malownicze tereny Iłownicy kierując się w stronę boiska w Landeku. Padający deszcz nie odstraszył miłośników Nordic Walkingu. Wręcz przeciwnie, kolejni uczestnicy dołączali się podczas marszu, nawet spoza naszej gminy.

Dalszym etapem programu był pokaz strażacki oraz ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Punktem kulminacyjnym akcji był mecz piłki nożnej rozegrany przez Żaków z klubu sportowego "Spójnia" Landek i "Żaki "Jasienica. Poziom gry i duże zaangażowanie chłopców bardzo podobał się kibicom, którzy głośno i entuzjastycznie dopingowali zawodników.

charytatywnie


Na degustatorów czekały aż 23 pyszne ciasta i duża ilość kanapek. Długa kolejka ustawiała się również do stoiska z aromatycznymi i świeżutkimi goframi wypiekanymi przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Landeku. Równocześnie miłośnicy rękodzieła chętnie odwiedzali stoisko z "darami serca" dla Judytki.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy nawet w najdrobniejszy sposób włączyli się w pomoc dla Judytki. Za szczególne zaangażowanie dziękujemy: Ochotniczej Straży Pożarnej z Landeka i Iłownicy, Kołu Gospodyń Wiejskich z Landeka przewodniczącej pani Gabrieli Kubica , panu Zbyszkowi Orawiec oraz trenerowi wraz z młodzieżą klubu sportowego "Spójnia" Landek.

Dziękujemy wszystkim lokalnym twórcom za Wasze zaangażowanie w akcję, szczególnie dziękuję Pani Kasi Sikora za zorganizowanie darów. Macie talent w rękach. Właścicielom sklepów z Iłownicy i Landeka za wsparcie akcji w postaci napojów, możliwości wypożyczenia ławek i parasoli Panu Józefowi Kopeć, Panu Krzysztofowi Pisarek, Panu M. Loska, Panu Krzysztofowi Kocurek, KGW Iłownica, sołtysowi z Landeka za możliwość wystąpienia na zebraniu wiejskim, hurtowni Beskid Plus za naczynia jednorazowe. Wszystkim pracownikom ZSP w Iłownicy, rodzicom, dziadkom oraz całym rodzinom uczniów za aktywny udział w akcji.

Agnieszka Bronowska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.