czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3957

Odnawianie lasu w Zabrzegu

W ubiegłym tygodniu w Zabrzegu odbyła się akcja sadzenia drzew z udziałem uczniów z dwóch szkół - Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach i Zespołu Szkół w Ligocie. Nadzór na pracami uczniów sprawowali - leśniczy Jarosław Gajda i inspektor nadzoru Marek Czader. Współorganizatorem akcji była Grupa Lotos SA reprezentowana przez Aleksandrę Rozmus.

Reklama

Współpraca Nadleśnictwa Bielsko z placówkami oświatowymi trwa już od dawna. Wspólnie organizowane są różnorodne akcje, do tradycji należy już wspólne wiosenne sadzenie drzew. W tym roku uczniowie obsadzili prawie 1 hektar powierzchni leśnej. Sadzono 2 gatunki drzew - lipy oraz olsze, łącznie udało się posadzić ok. 1300 drzew.

Odnawianie lasu w Zabrzegu · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Przed rozpoczęciem prac leśniczy przeprowadził pogadankę na temat znaczenia lasu oraz konieczności nasadzeń. Jarosław Gajda i Marek Czader wyjaśnili uczniom jak używać kostura i, w jakich odstępach sadzić młode drzewka. Po tym krótkim szkoleniu uczniowie zabrali się do pracy. Na rzecz przyrody pracowali szóstoklasiści z Ligoty pod kierunkiem Renaty Chwastek i Agaty Bieli oraz uczniowie klasy 1C z GP1 pod opieką Pawła Pawlika i Magdaleny Jasińskiej.

Udział uczniów w akcji sadzenia drzew był możliwy dzięki wsparciu Grupy LOTOS SA, która sfinansowała przejazd oraz ufundowała poczęstunek dla uczniów.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.