czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1695

97 tys. na działalność Żłobka

Gmina Czechowice-Dziedzice uzyskała dofinansowanie do działalności Żłobka Miejskiego. Środki pochodzą z Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi "Maluch", finansowanego z pieniędzy budżetu państwa, będących w dyspozycji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

To już kolejne dofinansowanie z rządowego programu "Maluch", które udało się pozyskać, bowiem w 2011 roku - Czechowice-Dziedzice pozyskały przeszło 47 tysięcy złotych. Dzięki przeprowadzonym pracom Żłobek spełnia wymogi lokalowe i sanitarne, a w powiększonej placówce przybyło 10 nowych miejsc dla małych dzieci.

I to właśnie na bieżące koszty utrzymania owych dodatkowych 10 miejsc w Żłobu Miejskim, udało się teraz pozyskać kolejne dofinansowanie w ramach Programu "Maluch". Tym razem otrzymana kwota wynosi 97.056 złotych.

---

Głównym założeniem Resortowego Programu "Maluch" jest współfinansowanie przez budżet państwa tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Chodzi o to, by ułatwić rodzicom małych dzieci kontynuowanie pracy zawodowej.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.