Wiadomości

  • 23 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3446

31-latek włamywał się do sklepu

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który dwukrotnie włamał się do tego samego sklepu. Łupem złodzieja padło 10 butelek wódki. Do jego zatrzymania przyczyniły się informacje przekazane przez świadków zdarzenia. Za przestępstwo to może mu grozić nawet do 10 lat za kratami.

Do włamań dochodziło nocą. Za pierwszym razem (19 kwietnia) włamywacz wybił szybę w oknie i przedostał się do środka kradnąc różne alkohole. Po dwóch dniach, zachęcony szybkim i łatwym zyskiem ponownie zjawił się w sklepie. Pokonał zabezpieczenia i po raz kolejny skradł alkohol. Spowodował szkody w wysokości blisko 1.000 złotych.

Za drugim razem rabuś miał jednak mniej szczęścia. Zauważyli go przypadkowi świadkowie, którzy swoje spostrzeżenia natychmiast przekazali policjantom.

Już chwilę później mundurowi zatrzymali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Nazajutrz usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.