Wiadomości

  • 29 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2912

Filmowana lekcja w Gimnazjum nr 1

15 kwietnia ekipa filmowa odwiedziła Gimnazjum Publiczne Nr 1. Celem wizyty było nagranie lekcji edukacji regionalnej. Uczniowie przygotowali swoją wersję programu śniadaniowego "Kawa zbożowa czy maślanka - czyli telewizja śniadaniowa naszych dziadków".

W programie znalazły się - prognoza pogody wzbogacona o śląskie przysłowia, kącik modowy, w którym uczennice omówiły elementy stroju cieszyńskiego, taniec, śpiew oraz reklamy eksponatów ze szkolnej Izby Regionalnej.

Filmowana lekcja edukacji regionalnej Gimnazjum nr 1 · fot. Gimnazjum Publiczne nr 1


I tak, jak w prawdziwym studio nie mogło zabraknąć kącika kulinarnego. To zadanie wsparł Dworek Eureka, którego właściciel - pan Tomasz Kopeć przeszkolił uczniów, którzy mieli wcielić się w rolę kucharzy. Profesjonalizm podkreślały stroje użyczone przez Dworek. Zadaniem uczniów było wykonanie wiosennych kanapek, koreczków oraz szynki zawijanej oraz omówienie jak prawidłowo ułożyć zastawę i sztućce na stole. Oczywiście - na podsumowanie filmowania - uczniowie oraz ekipa filmowa ze smakiem zjadła przygotowany poczęstunek racząc się do tego... kawą zbożową. Teraz z niecierpliwością pozostaje czekać na efekt czyli zapis filmowy lekcji.

Lekcje przygotowały i poprowadziły - Beata Tomasiewicz i Magdalena Jasińska. Filmowanie odbyło się w ramach projektu "W Regionie o regionie", który realizuje Stowarzyszenie Inicjatywa z Katowic.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.