czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3840

Sukces pływaka z Czechowic

W dniach 24 - 27 kwietnia polscy pływacy niepełnosprawni wzięli udział po raz pierwszy w sezonie w międzynarodowych zawodach, które odbywały się w Berlinie. Były to otwarte mistrzostwa Niemiec. Impreza ta od kilku lat przyciąga całą światową czołówkę. Polskę reprezentowało 19 zawodników. Wśród powołanych pływaków znalazł się czechowiczanin Marcin Ryszka.

Reklama

Marcin startował na sześciu dystansach. Na 200 m stylem dowolnym, 50 m stylem dowolnym i 200 stylem zmiennym Marcin wśród zawodników niewidomych uplasował się na pierwszej pozycji. Na dystansach 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem dowolnym Ryszka był drugi. Zawody w stolicy Niemiec były jednym z ostatnich okazji, gdzie zawodnicy mogli uzyskiwać minima na mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku sierpnia w Eindhoven.

Pływak z Czechowic-Dziedzic z minimum na Mistrzostwa Europy · fot. Stowarzyszenie Nie widzę przeszkód


Marcinowi ta sztuka udała się na dystansach 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym. Nazwiska powołanych zawodników powinniśmy poznać w połowie Maja.

- Podczas zawodów Berlinie najważniejsze dla mnie było wypełnienie minimum na ME. Udało mi się to na trzech dystansach i z tego bardzo się cieszę. Myślę, że pokazałem się z dobrej strony i teraz będę oczekiwał na ogłoszenie nazwisk zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w Eindhoven - powiedział Marcin Ryszka.

Marcin na co dzień studiuję w Krakowie. Jest zawodnikiem sekcji pływackiej stowarzyszenia Nie Widzę Przeszkód, które zajmuję się aktywizacją osób niepełnosprawnych na terenie miasta Krakowa. Bardzo cieszymy się z wyników, które uzyskał Marcin. Jesteśmy świadomi, że na ten sukces miała wpływ ciężka praca zawodnika oraz trenera Gadomskiego. W tym miejscu władze stowarzyszenia pragną podziękować partnerom, którzy wspierają Nie Widzę Przeszkód: Firmie BHP Podbeskidzie, dyrekcji i kierownictwu sportowego ośrodka w Zabierzowie, Korporacji Barbakan.

adv / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.