czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 6018

Paraliż drogowy na Sobieskiego

Zdenerwowani kierowcy jadący według wskazówek objazdami w kierunku ulicy Kolejowej zostali - jak nas poinformowano - sparaliżowani na ulicy Sobieskiego. Przyczyną objazdu było asfaltowanie ulicy Kolejowej - jednej z ważniejszych w centrum miasta. Tego dnia w mieście czynne jest miejskie targowisko (to tzw. "dzień targowy").

Reklama

Paraliż na Sobieskiego
Ulica Sobieskiego we wtorek, godz. 9.30 · fot. WB


- Objazdy prowadziły ulicami Sobieskiego, Krasińskiego, Smolną, Korczaka, czyli trzeba było wykonać koło, by znaleźć się w punkcie wyjścia, czyli znów w tym samym miejscu, skąd rozpoczynał się objazd (ul. Sobieskiego). Jadąc trzeba było stracić sporo czasu i nerwów - mówił jeden z kierujących.

Po sprawdzeniu sytuacji okazało się, że faktycznie objazdy prowadziły m.in ulicami Sobieskiego, Krasińskiego, Smolną i Korczaka i znów na Sobieskiego. - Kierujący objazdami bezradni rozkładali ręce mówiąc, że interweniować należy w Przedsiębiorstwie Inżynierii Miejskiej - mówili dzwoniący kierowcy.

Okazuje się, że faktycznie we wtorek prowadzono prace przy asfaltowaniu ulicy Kolejowej. Roboty miały rozpocząć się dzień wcześniej jednak z powodu złych warunków pogodowych przypadły we wtorek, czyli akurat w "dzień targowy", gdy ruch jest bardzo wzmożony. Objazdy wokół targowiska - ustawione tak, że wyjeżdżało się w punkcie wjazdu. To wąskie ulice, gdzie na chodniku zaparkowane były samochody. Stąd tak wielu interweniujących w tej sprawie kierowców.

- Rozumiemy, że w związku z budową kanalizacji takie prace są i będą wykonywane w naszej gminie. To normalna sprawa. Chodzi tylko o to, aby ustawiać objazdy tak, aby nie powodowało to paraliżu, niepotrzebnych nerwów i stresów. Chodzi o bezpieczeństwo kierujących i pieszych - podsumowuje jeden z mieszkańców.

Po kilku godzinach utrudnienia zostały usunięte.

KW / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.