Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lipca 2005
  • wyświetleń: 816

Chcesz zostać kierowcą?

W ostatnim czasie dosyć głośno zrobiło się o kursach prawa jazdy, nowej formie egzaminu, wyższych cenach za egzamin i sam kurs. No i rzeczywiście 4 października zmieniają się zasady egzaminowania przyszłych kierowców. Przede wszystkim ma być sprawdzana umiejętność poruszania się w ruchu miejskim. Także np. parkowanie prostopadłe będzie trzeba wykonać w mieście, nie jak to było dotychczas na placu manewrowym. Mówi się, o tym, że ponad 50 % czasu na kursie przeznacza się na ćwiczenie manewrów właśnie na placu, nie zaś na samą jazdę. A to w żaden sposób nie przygotowuje przyszłego kierowcę do poruszania się w ruchu miejskim. I to również ma się zmienić, co spowoduje, że egzamin będzie trudniejszy, ale podobno bardziej korzystny dla samych zdających.

Ponadto w każdym samochodzie przeznaczonym do egzaminowania znajdować się ma mikrofon i kamera. Osobie zdającej będzie również przysługiwać prawo do tego, aby podczas egzaminu towarzyszył jej instruktor. Słyszy się również o tym, że wzrosną opłaty za egzamin, natomiast ile będzie on kosztował w rzeczywistości - tego jeszcze nikt nie wie.

A.O. / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.