Wiadomości

  • 8 maja 2014
  • 10 maja 2014
  • wyświetleń: 3721

Gdzie zaparkować rower?

- W naszym mieście jest naprawdę bardzo mało stojaków rowerowych. Wszyscy mówią, że warto przesiąść się z samochodu na rower, ale chcąc cokolwiek załatwić nie mam gdzie zostawić mojego jednośladu- mówi pani Małgorzata z Zabrzega, która zwróciła nam uwagę na ten problem.

Stojaki rowerowe
Stojaki rowerowe przy Urzędzie Miejskim · fot. MB


Stojaki rowerowe
"Zaparkowane" rowery przy ING Banku Śląskim · fot. MB


Temat ten pojawił się również na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radny Edward Buczek zgłosił potrzebę zwiększenie ilości stojaków na rowery szczególnie przy obiektach użyteczności publicznej.

- W centrum miasta brakuje stojaków rowerowych. Wnioskuję o ich ustawienie np. przy rondzie "Solidarnośi". Trudno włóczyć rower od sklepu do sklepu. Na miejskich parkingach warto byłoby również wygospodarować miejsce na kilka rowerów - mówił radny Edward Buczek.

W centrum miasta stojaki rowerowe znaleźliśmy m.in przy Urzędzie Miejskim, Miejskim Domu Kultury i ING Banku Śląskim.

Jak mówią właściciele sklepów, stojaki rowerowe, jeśli nie są solidnie przymocowane, często stają się łatwym łupem złodziei.

KW / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.