Wiadomości

  • 7 maja 2014
  • 8 maja 2014
  • wyświetleń: 5233

Silesia zainwestowała w ciepłownię

Mining Services and Engineering, siostrzana spółka PG Silesia, nabyła Zakład Ciepłowniczy "Silesia".

Stosowną umowę podpisali 29 kwietnia Michał Heřman, prezes PG Silesia a także prezes MSE oraz Agnieszka Serek, wWiceprezes Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej Sp. z o.o. Zakład ciepłowniczy został wydzielony ze struktur NSE.

Tego samego dnia MSE uzyskała również koncesję od Urzędu Regulacji Energetyki na wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucję energii.
Zakład ciepłowniczy "Silesia" produkuje i dostarcza ciepło do PG Silesia, ale zaopatruje również odbiorców zewnętrznych w Czechowicach-Dziedzicach. Poza tym zajmuje się uzdatnianiem wody, głównie na potrzeby kopalni, a także odprowadzaniem ścieków, również miejskich. Obiekty ciepłowni znajdują się na terenie PG Silesia.

Częścią transakcji było również przejęcie dotychczasowych pracowników NSE.

- Głównym powodem przejęcia zakładu ciepłowniczego było przede wszystkim zabezpieczenie źródła energii dla PG Silesia. Zależało nam na tym, żeby takie źródło znaleźć w ramach grupy EPH - wyjaśnił Michal Heřman, który w spółce MSE pełni również funkcję prezesa zarządu.

W najbliższej przyszłości planowana jest modernizacja kotłowni. Kotłownia wyposażona jest w 2 kotły parowe oraz kocioł wodny.

adv / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj