Wiadomości

  • 10 maja 2014
  • wyświetleń: 2780

Wizyta gości z Cortony - zdjęcia

Burmistrz włoskiej Cortony Andrea Vignini oraz sekretarz miasta Antonio Raspati gościli w czasie majowego weekendu w Czechowicach-Dziedzicach.

Była to pierwsza wizyta w naszym mieście włodarzy z toskańskiej Cortony, która niedawno dołączyła do grona miast partnerskich Czechowic-Dziedzic.

Podczas tej wizyty goście z Cortony spotkali się z władzami miasta - Burmistrzem, Marianem Błachutem i Przewodniczącym Rady Miejskiej, Damianem Żelaznym oraz przedstawicielami czechowickich placówek kultury - dyrektorami Miejskiego Domu Kultury, Bolesławem Folkiem oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ewą Kmiecik-Wronowicz. Goście wysłuchali koncertu w wykonaniu naszego młodego wirtuoza klawesynu Daniela Strządały oraz artystów Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento. Pierwszy efekt wizyty to zaproszenie śpiewaków Movimento - barytona Sebastiana Gabrysia i jego żony Anny, na sierpniowy koncert w Cortonie.

Wizyta gości z Cortony w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W czasie wizyty nastąpiło też uroczyste odsłonięcie tablicy - kolejnego drogowskazu do miasta partnerskiego, tym razem z herbem Cortony - na rondzie Żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych w Czechowicach-Dziedzicach.

Goście z Cortony uczestniczyli również w Majówce Sołeckiej w Zabrzegu.

"Akt Przyjaźni" między Cortoną a Czechowicami-Dziedzicami, z inicjatywą podpisania którego wystąpili Włosi, został uroczyście podpisany 20 marca.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.