Wiadomości

  • 14 maja 2014
  • wyświetleń: 1673

Uczniowie z "Silesii" w Hiszpanii

W sobotę (10 maja) kolejna już grupa uczniów Zespołu Szkół Silesia wyjechała na staże do Hiszpanii w ramach projektu "E-reklama w natarciu - marketing internetowy sposobem na wypromowanie siebie i innych na rynku pracy" realizowanego przez ZS "Silesia".

Przez trzy tygodnie uczestnicy staży będą szkolić się i zdobywać nowe doświadczenia podczas praktyk w hiszpańskich firmach działających w branży informatycznej i reklamowej. Ponadto w ramach projektu uczniowie wezmą udział w kursie języka hiszpańskiego oraz w programie kulturowym w Hiszpanii.

Uczestnikami tego wyjazdu są uczniowie klas drugich i trzecich technikum informatycznego i organizacji reklamy w ZS "Silesia". Pobyt na stażach w innych krajach Unii Europejskiej to okazja do poznania nowych miejsc i ludzi, zdobycia nowych umiejętności oraz porównania polskich standardów pracy ze środowiskiem europejskim. Po ukończeniu staży uczestnicy otrzymają m.in. certyfikat Europass Mobilność - europejski dokument potwierdzający wiedzę i umiejętności nabyte przez osoby, które odbyły europejską ścieżkę kształcenia w innym kraju europejskim. Dokument ten pozwala zaprezentować zdobyte umiejętności i kwalifikacje w sposób jasny i zrozumiały w całej Europie, dając szansę jego posiadaczowi na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia na międzynarodowym rynku pracy w przyszłości.

Środki finansowe uzyskano w związku z realizacją przez FRSE projektu systemowego Staże i praktyki zagraniczne dla osób uczących się i szkolących zawodowo współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 Otwartość systemu edukacji w kontekście uczenia się przez całe życie - projekty systemowe) oraz zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej o zwiększeniu budżetu projektu.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

aka / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj