Wiadomości

  • 14 maja 2014
  • wyświetleń: 3146

Konkurs ekologiczny w przedszkolu

Z okazji zbliżających się Dni Ziemi jak i XVIII Marszu Ekologicznego w Przedszkolu nr 2 dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Nasza Planeta za 100 lat".

Inicjatorką przedsięwzięcia była Joanna Siudak. Dzieci i rodzice mieli za zadanie wykonać pracę na podany temat w dowolnej technice plastycznej typu wydzieranka, kolaż, plakat. W konkursie wzięło udział jedenaścioro dzieci wraz z rodzicami. Wszystkie prace były pięknie wykonane, a każda z nich została nagrodzona piękną książką ufundowaną przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach (Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa). Natomiast przedszkole ufundowało dla każdego dziecka dyplom.

konkurs ekologiczny, przedszkole
Wizyta leśnik oraz Konkurs Ekologiczny "Moja Planeta za 100 lat" w Przedszkolu nr 2 · fot. Joanna Siudak


Oficjalne rozdanie nagród nastąpiło po wizycie leśnik z Nadleśnictwa Wapienica (24 kwietnia w Przedszkolu nr 2). Podczas tego spotkania dzieci miały okazję zobaczyć mundur leśnika, dowiedzieć się czym tak naprawdę zajmuje się leśnik, jak chronić las, kto żyje w lesie, oraz co można, a czego nie można robić w lesie. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem. Na końcu każde dziecko dostało przepiękną kolorowankę edukacyjną "Co nam daje las" oraz drewniane figurki zwierząt.

- Uważam, że tak mile spędzony dzień w przedszkolu wywarł w dzieciach pozytywne emocje, a przy okazji zapamiętali sobie jedną z lepszych lekcji o przyrodzie i środowisku. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miejskiemu za wsparcie tego pomysłu - podsumowała konkurs jego inicjatorka, Joanna Siudak.

Joanna Siudak

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.