Wiadomości

  • 13 maja 2014
  • wyświetleń: 6392

Protest na DK-1 w Goczałkowicach

Mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju nie chcą eksploatacji węgla pod swoimi domami. Dali temu wyraz w poniedziałek, protestując na drodze krajowej nr 1.

Policja, protest, DK-1
Policjanci czuwali nad przebiegiem protestu na DK-1 · fot. Policja


Akcja protestacyjna rozpoczęła się o godzinie 13.30 i trwała blisko godzinę. Do zaakcentowania swoich racji mieszkańcy wybrali jeden z bardziej uczęszczanych przez kierowców odcinków trasy DK-1.

W miejscu, gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna, za każdym razem, kiedy zapalało się zielone światło, demonstrujący wkraczali na przejście z przygotowanymi transparentami nawołującym do zaprzestania górniczej działalności.Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali policjanci. Jak zaznaczają, do żadnych incydentów nie doszło.

- Cały protest przebiegał niezwykle spokojnie i kulturalnie, a co najważniejsze, bezpiecznie. I to nie tylko za sprawą mundurowych, lecz samych protestujących - informuje Komenda Powiatowa Policji. - Wyposażeni w plansze z hasłami, nie zapomnieli również o kamizelkach odblaskowych zapewniających widoczność, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze.

aka / czecho.pl

źródło: KPP Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj