Wiadomości

  • 14 maja 2014
  • 16 maja 2014
  • wyświetleń: 4897

Kultura a natura w MDK-u

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kultura a natura, czyli człowiek wśród istnień żywych", wykład dr Ireneusza Kidy, pt. "Czy psy szczekają po polsku? Rzecz o tym, co słyszymy i dlaczego".

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Dr Ireneusz Kida
Przedmiotem zainteresowania prelegentów cyklu jest człowiek w relacji do natury, przyrody, innych niż on istnień żyjących na Ziemi. Goście prezentują zmiany w podejściu do tematu na przestrzeni dziejów, funkcjonowanie roślin, zwierząt i minerałów w językach, mitach oraz wierzeniach świata, rośliny wykorzystywane w tradycjach leczniczych naszego regionu i Polski oraz wiele innych interesujących zagadnień.

Dr Ireneusz Kida, pracownik Uniwersytetu Śląskiego. Historyk języka, którego, poza ujęciem historycznym, przewodnim tematem badawczym jest typologia języków świata. Choć przede wszystkim zajmuje się indoeuropeistyką, to podejmuje również badania obejmujące języki z innych rodzin językowych, takich jak: hamito-semickie, ugrofińskie, quechu­mara oraz baskijski. Sporo czasu poświęca też paleografii, czyli nauce o rozwoju pisma. Kolejnym godnym odnotowania zainteresowaniem są podróże do każdego możliwego zakątka świata.

Wstęp wolny.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj