Wiadomości

  • 16 maja 2014
  • 30 maja 2014
  • wyświetleń: 2468

Wystawa prac Tomasza Jędrzejko

Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na wystawę prac Tomasza Jędrzejko. Wystawa czynna będzie do 31 maja.

Tomasz Jędrzejko to malarz i grafik zamieszkały w Janowicach. Studiował na ASP w Łodzi, którą ukończył 
z wyróżnieniem w Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Stanisława Łabęckiego, Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego oraz Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Przez 3 lata był asystentem w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera 
w macierzystej uczelni.

Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie jest nauczycielem akademickim w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

wystawa jędrzejko


Laureat kilku nagród i wyróżnień w polskich i międzynarodowych konkursach. Uczestnik najważniejszych wydarzeń artystycznych z zakresu grafiki artystycznej. Na swoim koncie ma 14 wystaw indywidualnych. Swoje prace prezentował również na ponad 70 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki 
w Krakowie. W swej twórczości koncentruje się na rozwijaniu zagadnień związanych z op-artem, minimal-artem i abstrakcją geometryczną. Do najbardziej cenionych przez kolekcjonerów prac i cykli graficznych należą: inspirowana sztuką Dalekiego Wschodu "Kobieta z wydm (2004), "Magia koła" (2004), "Dematerializacja koloru" (2005) oraz "Obiekty metafizyczne" (2010).

Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Plakatu w Wilanowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, BWA w Katowicach, Triennale Grafiki w Krakowie oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

BM / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj