Wiadomości

  • 18 maja 2014
  • wyświetleń: 3558

Mistrzowie języka polskiego

Już po raz drugi Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach gościło 17 uczestników II Międzyszkolnego Konkursu o tytuł "Mistrza polszczyzny," przeznaczonego dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy oraz sąsiadujących miejscowości. Honorowy patronat na konkursem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Młodzi użytkownicy ojczystego języka udowodnili, że dbanie o piękno polszczyzny jest im szczególnie bliskie. Uczestnicy zmagali się z zadaniami potwierdzającymi umiejętności językowe z zakresu frazeologii, bogatej leksyki, gramatyki czy ortografii. W części ustnej zaprezentowali swe zdolności oratorskie.

Mistrzowie języka polskiego - 05.2014 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Statuetkę Mistrza Polszczyzny zdobyła Barbara Mruszczyk z SP 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Drugie miejsce przypadło uczennicy SP 1 w Czechowicach-Dziedzicach Annie Szpyrze. Na podium znalazł się też Wojciech Bielaczyc z SP 5. Czwarta lokata należała ex aequo do Magdaleny Waluś z ZSP w Bestwince oraz Joanny Zuber z SP 3, tuż za nimi, także ex aequo, uplasowały się Aleksandra Niemczyk, reprezentantka czechowickiej "Trójki" oraz Natalia Kowalik z SP 4.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.