Wiadomości

  • 23 maja 2014
  • 26 maja 2014
  • wyświetleń: 8815

W gminie dominuje elektorat PO

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wybory zwyciężyła Platforma Obywatelska, która wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość raptem o 0,35 procenta!. W naszej gminie również dominuje elektorat Platformy Obywatelskiej.

---

PO zwycięża, zatrważająco niska frekwencja

Według oficjalnych wyników, wybory do Parlamentu Europejskiego zwyciężyła Platforma Obywatelska z poparciem 32,13 proc. głosujących. PiS uzyskał 31,78 procent. Do Parlamentu Europejskiego dostanie się również koalicja SLD-UP (9,44%), Nowa Prawica (7,15%) oraz PSL (6,8%) . Frekwencja w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła zaledwie 23,82 procent.

W gminie ciągle rządzi PO

Wysoki wynik w Czechowicach-Dziedzicach odnotowała Platforma Obywatelska. Na listę partii Donalda Tuska zagłosowało 39,90 proc. uprawnionych do głosowania osób. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało wynik zbliżony do ogólnopolskiego - 31,18 proc. Trzecią siłę w naszym mieście stanowi elektorat Janusza Korwina-Mikkego - 8,55 proc. Próg wyborczy w Czechowicach-Dziedzicach przekroczył jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z 7,29-procentowym poparciem.

Frekwencja wyborcza w gminie wyniosła 26,69 proc.

Dla kogo Bruksela?

Zgodnie z przewidywaniami w okręgu wyborczym nr 11 w Katowicach zdecydowanie najwięcej głosów otrzymał Jerzy Buzek (Platforma Obywatelska). Na byłego premiera zagłosowało 185 757 osób. Niezły wynik w naszym województwie odnotował również Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość) - 87 647 głosów oraz Janusz Korwin-Mikke (Nowa Prawica) - 51 818.

Obok powyższej trójki do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu wyborczego zostali również wybrani: Adam Gierek (SLD), Jan Olbrycht (PO), Jadwiga Wiśniewska (PiS) oraz Marek Plura (PO).

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.