Wiadomości

  • 26 maja 2014
  • wyświetleń: 23042

17-latka utonęła w nurcie Wisły

17-letnia dziewczyna utonęła w rzece Wiśle w miejscowości Zabrzeg, po tym jak porwał ją nurt rzeki. Okoliczności tragedii, do której doszło niedzielnym popołudniem wyjaśniają policjanci z Czechowic-Dziedzic.

Do zdarzenia doszło około 17.00. Z ustaleń wynika, że nastolatki przyszły nad rzekę nad tzw. duży wodospad. Jedna z dziewczyn weszła do wody i została porwana przez nurt. Druga chciała ją wyciągnąć i również wpadła do rzeki. Nurt porwał obie dziewczyny. Jedna z nich zdołała wyjść na brzeg o własnych siłach. Drugą silny nurt wody poniósł kilkaset metrów dalej.

Dopiero tam udało się wyciągnąć ją na brzeg. Na miejscu zjawiły się karetki pogotowia i trzy zastępy straży pożarnej. Kilkudziesięciominutowa reanimacja nie przyniosła jednak efektu. Pomimo wysiłków lekarzy 17-latka zmarła. Szczegóły tragedii badają policjanci z Czechowic-Dziedzic.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.