Wiadomości

  • 28 maja 2014
  • 3 czerwca 2014
  • wyświetleń: 7087

PKM: nowe ulgi, dozwolone rowery

Zmiany w cenniku obowiązującym pasażerów Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zostały przyjęte na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Ucieszą szczególnie emerytów, uczniów i studentów oraz cyklistów.

W nowej uchwale ustalającej ceny za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego wykonywane przez czechowicki PKM ceny biletów utrzymane zostały na dotychczasowym poziomie. Pojawiły się za to dodatkowe ulgi. Mają one zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.

pkm
Nowe ulgi ucieszą szczególnie emerytów, uczniów i studentów oraz cyklistów · fot. czecho.pl


W nowym cenniku 50-procentowa ulga dla emerytów rozciągnięta została na wszystkich, bez względu na wiek. Wcześniej ulga przysługiwała tylko emerytom, którzy ukończyli 60 rok życia. Przypominamy, że seniorzy, którzy ukończyli 70 rok życia, mogą podróżować autobusami PKM za darmo.

Zmiany dotyczą również biletów trzymiesięcznych, dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych, policealnych, artystycznych i studentów do ukończenia 26 roku życia. Bilet taki obowiązuje teraz również w sezonie wakacyjnym, czyli miedzy 30 czerwca a 1 września.

Nowy cennik dla PKM ucieszy zapewne również i cyklistów, którzy dotąd nie mogli zabierać rowerów do autobusów komunikacji miejskiej. Teraz istnieje taka możliwość, oczywiście po zakupieniu biletu na przewóz roweru. Przewóz roweru w autobusie jest przy tym możliwy o ile nie zachodzą okoliczności uniemożliwiające wniesienie roweru do autobusu, na przykład znaczna ilość pasażerów w pojeździe, niepozwalająca na swobodne wprowadzenie, ustawienie roweru i jego zabezpieczenie.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.