Wiadomości

  • 29 maja 2014
  • wyświetleń: 2756

Policjant w bibliotece - zdjęcia

Policjant z wydziału prewencji wraz ze swoim podopiecznym psem Korą spotkał się z najmłodszymi czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach w ramach cyklu "Bezpieczeństwo".

Mundurowy omówił zasady bezpiecznego zachowania się nie tylko w czasie kontaktu z obcymi zwierzętami, ale także podczas pobytu w domu, w drodze do szkoły, czy na placu zabaw.

Policjant w bibliotece · fot. KMP Bielsko-Biała


Asp. Dariusz Popadyniec, na co dzień pełniący służbę jako przewodnik psa tropiącego, mówił o tym, jak rozpoznać nieumundurowanego policjanta. Poruszył temat troski i opieki nad zwierzęciem, jego wychowania i tresury. Opowiedział, w jakich sytuacjach oraz z kim mogą pracować policyjne psy. Wyjaśnił w jaki sposób zachować się wobec obcego groźnego czworonoga oraz jak postąpić w razie jego ataku. Dzieci mogły także zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i obejrzeć sprzęt, jakiego w codziennej służbie używają stróże prawa.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj