Wiadomości

  • 29 maja 2014
  • 30 maja 2014
  • wyświetleń: 4658

Myjnie będą dalej czynne w nocy

Na terenie gminy funkcjonują dwie samoobsługowe myjnie samochodowe. Obie z nich działają przez 24 godziny na dobę. Na ostatniej sesji burmistrz Marian Błachut zaproponował, aby ograniczyć funkcjonowanie myjni w godzinach nocnych. Większość radnych poparła inicjatywę burmistrza, jednak uchwała nie została przyjęta.

Burmistrz przedstawił projekt uchwały, który zakładał wprowadzenie czasowego ograniczenia funkcjonowania myjni samoobsługowych. Według projektu uchwały myjnie miałyby być nieczynne między godziną 23 a 5 rano.

- Mieszkańcy, którzy sąsiadują z obiema myjniami, zgłosili się bezpośrednio do mnie, aby uregulować tę sprawę. Myjnie nagminnie łamią podstawowe zasady zwyczajowe przestrzegania ciszy nocnej - argumentował burmistrz Marian Błachut.

Choć uchwała wydawała się błaha, wywołała sporą dyskusję wśród radnych. Wielu rajców tłumaczyło, że uchwała jest niedopracowana. Choć prawnik gminny wyjaśniał, że odpowiedzialność za niewywiązywanie się z uchwały spadnie na właściciela myjni, z projektu jasno wynikało iż zakaz dotyczy korzystania z instalacji, a nie jej funkcjonowania.

- Według uchwały myjnie mogą być dalej otwarte, tylko nie można z nich korzystać. Dlatego też mam też wątpliwość co ta uchwała wnosi nowego - mówił radny Marek Czyż.

Radny Zygmunt Mizera poszedł o krok dalej i zaproponował mniej radykalne rozwiązanie. - Jestem przeciwnikiem ograniczenia działalności firm na sali sesyjnej. Wystarczy podejść do właściciela, pokazać mu projekt uchwały i poprosić o ograniczenie działalności w godzinach nocnych. Tego typu rzeczy powinny być załatwiane na zasadzie porozumień - tłumaczył Zygmunt Mizera.

Projekt uchwały poddano pod głosowanie. Za jego przyjęciem było czterech radnych, pięciu się wstrzymało, taka sama ilość rajców była przeciw. Radna Alicja Ogiegło zaproponowała, aby dopracować uchwałę i ponownie nad nią procedować. Podobnego zdania była większość radnych, która wstrzymała się od głosu bądź była przeciwna.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.