Wiadomości

  • 29 maja 2014
  • wyświetleń: 4573

Włamali się i podpalili samochód

Dwaj młodzi mieszkańcy Ligoty wdarli się na teren prywatnej firmy, gdzie urządzili sobie "zabawę". Podpalali dezodorant i przy okazji spalili też samochód. Łupem rabusiów padły również elektronarzędzia o wartości 800 złotych.

Do zdarzenia doszło w Ligocie przy ul. Zabrzeskiej. Dwaj chuligani przedostali się na teren prywatnej firmy, gdzie zaparkowane były samochody.

Dla zabawy podpalali dezodorant w sprayu, kierując płomień na zaparkowanego tam Opla Corsę. W efekcie podpalili pojazd. Skradli też elektronarzędzia o wartości 800 złotych.

Czechowiccy policjanci poszukiwali sprawców. Ustalili, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć dwaj mieszkańcy Ligoty w wieku 26 i 15 lat. Obaj zostali zatrzymani. Starszy usłyszał już zarzuty kradzieży i uszkodzenia cudzego mienia, za co może mu teraz grozić do 5 lat za kratami. Nieletni za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem rodzinnym.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.