czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 czerwca 2014
  • 25 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2047

Konkurs historyczny w gimnazjum

"Bitwy i broń największej z wojen 1939 - 1945" to temat konkursu historycznego, zorganizowanego w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Konkurs historyczny w gimnazjum
Konkurs historyczny w Gimnazjum nr 1 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Konkurs dla młodych miłośników militariów i historii odbył się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym - dla uczniów szkół podstawowych - 18 pytań, za które można było zdobyć 59 punktów. Dla Gimnazjów przygotowano 19 zagadnień, za które mogli uzyskać maksymalnie 67 punktów.

W zmaganiach z historią II wojny światowej wzięli udział uczniowie: SP 1 i SP w Czechowicach-Dziedzicach, SP 3 w Ligocie, SP 1 w Goczałkowicach, GP 1, GP 2 i Gimnazjum Katolickiego w Czechowicach-Dziedzicach oraz Zespołu Szkół w Ligocie.

Wyniki w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Michał Hanzlik ze SP 1 w Goczałkowicach (55 na 59 punktów)

II miejsce - Dawid Kopeć ze SP 2 w Czechowicach-Dziedzicach

III miejsce - Jakub Pająk z SP 2 w Czechowicach - Dziedzicach.

Wyniki w kategorii gimnazjów:

I miejsce - Jakub Kapias z GP 2 (66,5 na 67 punktów)

II miejsce - Bartosz Polaszek GP 2 (65,5 na 67 punktów)

III miejsce - Kacper Polaszek GP 2 (64,5 na 67 punktów)

IV miejsce - Szymon Cieślik GP 1


Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom wiedzy, zwłaszcza zakresu, który w gimnazjach został niestety zlikwidowany, a który jest bardzo istotny dla zrozumienia funkcjonowania współczesnego świata. Za pomoc w przygotowaniach do konkursu oraz motywowaniu dziękują zaś opiekunom uczniów z poszczególnych szkół.

- Szczególne podziękowania kieruję dla Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, za objęcie konkursu patronatem oraz ufundowanie nagród - dodaje Stanisław Gola, organizator konkursu.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.