Wiadomości

  • 31 maja 2014
  • wyświetleń: 7458

Samolot spadł na posesję - wideo

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 12.00 na prywatną posesję w Bielsku-Białej spadł niewielki samolot. W katastrofie lotniczej zginął pilot i pasażer awionetki.Przelot samolotu był główną atrakcją festynu Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 6. Z maszyny miało zostać wykonane zdjęcie boiska, na którym znajdowały się dzieci, rodzice i kadra dydaktyczna.

Niestety awionetka z niewiadomych przyczyn przelatując nad boiskiem zaczął pikować w dół. Maszyna spadła na prywatną posesję przy ulicy Agrestowej. Przed zderzeniem z ziemią samolot zahaczył skrzydłem o drzewo. Mieszkańcy pobliskich domostw próbowali ugasić awionetkę, jednak nie udało się uratować pilota i pasażera.

- Było słychać straszny ryk samolotu. Pomyślałem, że jakiś pilot daje "czadu". Potem zaraz uderzenie. Szybko wybiegliśmy z domu, złapaliśmy za gaśnice. Jak już tego ognia ubyło, to było widać tylko z jednej strony zwęgloną jedną nogę z drugiej było już dwie nogi - mówi świadek zdarzenia, Jarosław Jakobsze.

Miejsce katastrofy:Na miejscu katastrofy pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Na miejsce zdarzenia ma przybyć także Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.